MM74C10N
Mfr.Part #
MM74C10N
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
MM74C10N
Description
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14DIP
Stock
188
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
8mA, 8mA
Current - Quiescent (Max) :
Features :
Logic Level - High :
3.5V ~ 8V
Logic Level - Low :
1.5V ~ 2V
Logic Type :
NAND Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
70ns @ 10V, 50pF
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
3
Number of Inputs :
3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
14-MDIP
Voltage - Supply :
3V ~ 15V